Ocenenie Liptovská Hviezda pre Reštauráciu Penziónu Tempo Tatry

Liptovská Hviezda pre Reštauráciu Penziónu Tempo Tatry

Naša reštaurácia získala prestížne ocenenie Liptovská Hviezda, ktoré bolo udelene oblastnou organizáciou cestovného ruchu REGION LIPTOV.


certifikat restauracia hviezda


Tlačová správa:

Na Liptove predstavili hviezdne reštaurácie

 

(Liptovský Mikuláš, 25.11.2014) – Liptovské reštaurácie patria k najlepším na Slovensku. K tomuto záveru dospela po viac ako mesiac trvajúcich anonymných prepadovkách stravovacích zariadení v regióne hodnotiaca komisia v rámci projektu s názvom Liptovská hviezda. Certifikátom najvyššej kvality sa oddnes môžu pochváliť dve reštaurácie, ktoré získali suverénne najviac bodov.

 

Stravovanie v liptovských reštauráciách by mal byť pre hostí zážitok, ktorý si budú chcieť kedykoľvek zopakovať. Toto kritérium považovali členovia štvorčlennej komisie pri rozhodovaní o pridelení hviezd za rozhodujúce. „Sme radi, že sa u nás našli aj také zariadenia, ktoré túto požiadavku dokážu splniť. Plný počet hviezd tento rok získal Hotel Tri studničky v Demänovskej doline a Hotel Liptovský dvor v Jánskej doline. Presvedčili nielen gastronómiou, ale aj kvalitou služieb, po ktorej najčastejšie voláme. Verím, že toto hodnotenie im pomôže pri získavaní náročných klientov a zároveň spropaguje celý región,“ konštatuje Darina Bartková, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV, ktorá celý projekt zastrešila.
 
„Sme nesmierne šťastní, že na našom zariadení sa budú ligotať tri hviezdy kvality. Je to pre nás obrovský závӓzok, pretože očakávania hostí budú veľké a ak o nich nechceme prísť, zákazníkov nesmieme sklamať. Verím však v naše schopnosti a ručím za to, že snaha zlepšovať sa nám nebude chýbať ani po tomto ocenení,“ neskrýval radosť riaditeľ Hotela Liptovský dvor Richard Holec.
 
Členovia komisie sa zhodli, že získať najvyššie ocenenie je jednoduchšie, ako ho neskôr obhájiť. Tri hviezdičky im však aspoň počas najbližších dvoch rokov, keď sa do nich znovu vyber inšpektori, nikto nevezme. „To, že sme sa rozhodli prideliť aj najvyššie hodnotenie neznamená, že spomenuté reštaurácie sú bez nedostatkov. Ich počet je však v porovnaní s ostatnými zanedbateľný. Najvӓčšia slabina u mnohých zariadení naďalej zostáva komunikácia a čo je najsmutnejšie, základy spoločenského správania. Potvrdilo sa, že majitelia stravovacích zariadení si musia zamestnancov nielen vyškoliť, ale aj vychovať,“ pripomenula Hotelierka roka 2013 a členka komisie Iveta Chovanová.
 
Po dve hviezdy dostali Penzión Drak v Demӓnovej, Reštaurácia Relax hotel Sojka z Malatín a Wellness Hotel Chopok v Demӓnovskej Doline. „Priznávam, že niektoré prevádzky nás úrovňou príjemne prekvapili. Verím, že zverejnením výsledkov hodnotenia sa dostanú do hľadáčika návštevníkov, ktorí o nich dosiaľ možno ani netušili,“ dopĺňa ďalší člen komisie, Marián Polák z Hotela Jánošík.
 
Jednou hviezdou sa bude môcť pýšiť pӓť reštaurácií: Tempo Tatry Pribylina, Grand Castle Liptovský Hrádok, Reštaurácia Hotel Jánošík Liptovský Mikuláš, Ristorante Camino Ružomberok a Villa Betula v Liptovskej Sielnici. „Musím potvrdiť, že úroveň gastronómie a s tým spojených služieb postupne stúpa. Je však ešte veľa vecí, ktoré by sme mali a mohli na Slovensku zmeniť, aby naši šéfkuchári nemali pri varení zviazané ruky a mohli popustiť uzdu fantázii. Majitelia reštaurácii by si tiež mali uvedomiť, že gastronómia nie je o rýchlom zisku, ale o behu na dlhé trate a predovšetkým o poctivosti smerom k zákazníkovi a vlastným zamestnancom. Len tak sa budeme môcť posunúť ďalej,“ apeluje jeden z najlepších šéfkuchárov na Slovensku Gabriel Kocák. 
 
Liptovská OOCR chce v projektoch hodnotenia pokračovať aj v budúcnosti. Už o rok by si rada opӓtovne zobrala na mušku ubytovacie zariadenia, aby porovnala kvalitu poskytovaných služieb so zahraničím.
 

REGION LIPTOV, oblastná organizácia cestovného ruchu                                                                                             
Združuje subjekty verejného a súkromného sektora s cieľom jednotnej propagácie regiónu Liptov ako jedinečného „zeleného“ regiónu pre aktívne trávenie voľného času plného zážitkov.
Členovia: GINO PARADISE Bešeňová, AquaparkTatralandia, Kúpele Lúčky, Jasná Nízke Tatry, Ski & bike park Malinô Brdo Ružomberok, mestá Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Liptovský Hrádok a obce Bešeňová, Lúčky, Demänovská Dolina, Liptovský Ján, Pribylina a Liptovský Trnovec.